Pakowanie zamówień w duchu less waste - nasze sposoby 2
Nasze sposoby na pakowanie paczek w duchu LESS WASTE

Drodzy Klienci!

 

Wiemy, że ideologia less oraz zero waste zyskuje coraz to szersze grono zwolenników. Każdemu z nas los i dobro naszej planety nie powinny być obojętne, dlatego marsylskie.pl czyli mydlarnia i sklep z kosmetykami naturalnymi chcemy poinformować naszych klientów o krokach, które podejmujemy w celu ulepszenia naszego procesu pakowania, którego efektem jest korzyść dla środowiska.

 

Po pierwsze... NIE JESTEŚMY IDEALNI

Nasz sklep otwarty jest na każdą Państwa sugestię związaną z ekologicznym pakowaniem, jednak szczerze przyznajemy, że całkowite wyeliminowanie plastiku z procesu pakowania w naszym sklepie nie jest prostym zadaniem.

Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, nasz sklep oferuje szeroki asortyment kosmetyczny przez co odbiorcami są klienci o różnych motywacjach zakupowych. W ofercie posiadamy duży procent kosmetyków z certyfikatami ekologicznymi, ale w naszej mydlarni można również znaleźć kosmetyki naturalne z dobrym skladem bez certyfikatu oraz kosmetyki francuskie i to właśnie one kierują do naszego sklepu całkiem inny typ klienta, który zwraca uwagę na estetykę i wygląd.

Ponadto trzeba przyznać, iż mamy klientów z różnymi potrzebami: jedni dokonują zakupu ze względu na dobry, naturalny skład produktu i certyfikat. Inni z uwagi na duży wybór zapachów i francuskie pochodzenie produktów. Pozostałym zależy głównie na pięknym wyglądzie kosmetyku i oraz możliwości podarowania go jako prezent.

 

Dlatego też nasz wypracowany model pakowania każdej paczki jest uniwersalny. Musimy przyznać również, iż my również dbamy o estetykę w przygotowaniu zamówienia, ponieważ sprawia nam to ogromną przyjemność i lubimy widzieć uśmiech na twarzy klientów. W związku z tym chcemy, by produkty docierały do Państwa w nienaruszonym stanie np. by mydła nie były pokruszone, by olejki nie wylewały się, a środki czystości w dużych butelkach nie zostały uszkodzone w transporcie.

 

Po drugie... JAKO KLIENT MASZ WYBÓR

Drogi kliencie, jeśli zależy Ci, by paczka była spakowana bez użycia zbędnego plastiku, napisz do nas prośbę w trakcie składania zamówienia. Wystarczy nam jedno zdarnie: „Proszę o pakowanie zero waste”. Uszanujemy Twoją decyzję i przygotujemy Twoją paczkę bez użycia folii bąbelkowej i stretchu.

Twoja paczka zostanie wtedy przygotowana w następujący sposób:

✘ bez użycia folii bąbelkowej,

✘ bez ulotek i naklejek,

✘ bez dodatkowego zabezpieczenia paczki folią stretch,

✔ z użyciem taśmy klejącej „hot melt”,

✔ z użyciem papierowych wypełniaczy lub pianek „skropak”

✔ z użyciem papieru do owijania małych butelek

Uwaga! Wszystkie większe płyny i środki czystości jesteśmy zmuszeni wysyłać owinięte w folię bąbelkową – z doświadczenia wiemy, iż takie produkty ulegają częstym uszkodzeniom w czasie transportu kurierskiego.

 

‼ Dołożymy wszelkich starań, by bardzo dobrze zabezpieczyć Twoje produkty, jednak musisz się liczyć z tym, że:

1. Mydła mogą dotrzeć z lekkimi uszkodzeniami zewnętrznymi.

2. Produkty mogą zachować inną estetykę tzn. odpowiedniego wyglądu jako kosmetyki z przeznaczeniem „na prezent” lub w celach podarunkowych np. plastikowane butelki mogą posiadać wklęśnięcia, a mydła lekkie obtarcia.

3. Istnieje ryzyko wylania lub zalania etykiety płynem.

Podsumowując - jeśli nie zależy Ci na wyglądzie, a jedynie na działaniu zamówionych kosmetyków - pakowanie zero waste jest dla Ciebie!

 

Po trzecie... Nasz system pakowania LESS WASTE

Jako sklep dokładamy wszelkich starań, by paczki były zapakowanie schludnie, w sposób bezpieczny oraz by cieszyły oko.

W tym celu aktualnie używamy:

Wypełniaczy biodegradowalnych typu SKROPAK tzw. chrupki - wypełniacz biodegradowalny produkowany z mąki kukurydzianej, rozpuszczalny w wodzie (możesz zrobić test :) )

✔ Wypełniaczy papierowych pochodzących z recyklingu po innych paczkach od dostawców.

Kartony w 80% pochodzą z "recyklingu" po naszych dostawcach z Francji i z Polski.

✔ Nasze ulotki oraz naklejki dodawane do paczek pochodzą z drukarni ekologicznej, która drukuje na papierze ekologicznym - w 100% pochodzi on z recyklingu.

 

Co dodajemy do każdej paczki:

✔ ulotki,

✔ próbki,

✔ kosmetyki zabezpieczamy folią bąbelkową,

✔ karton owinięty jest folią stretch w celach zabezpieczenia przed zamoknięciem

Przypominamy: jeśli przeszkadza Ci nasz sposób pakowania, poproś o pakowanie „zero waste”.

 

Prosimy, by wziąć pod uwagę fakt, iż jako sklep odpowiadamy za bezpieczne zapakowanie Państwa zamówienia i zapewnienie jego bezpiecznego transportu. Mamy nadzieję, iż nasza inicjatywa spotka się z Państwa zrozumieniem. Najważniejsze dla nas jest zadowolenie klientów oraz wszelkie informacja zwrotne mające na celu udoskonalanie działania sklepu.

Komentarze do wpisu (2)

14 czerwca 2020

Proszę o opakowanie zero wąsate

14 czerwca 2020

Prosimy o podanie numeru zamówienia w wiadomości mailowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl