Pakowanie less waste? Na Twoją prośbę zapakujemy! Przeczytaj najpierw ten artykuł by dowiedzieć się więcej!

Opcje przeglądania
Promocja

Chcąc dbać o siebie, powinniśmy troszczyć się kompleksowo o każdy aspekt naszego organizmu. Należy zwrócić uwagę na odpowiednie odżywianie, pielęgnację skóry czy tryb życia. Co sprawia, że organizm jest w dobrej formie? Tak naprawdę każdy nasz wybór konsumencki ma na niego wpływ!

Wybierając kosmetyki, bardzo często czytamy składy, studiujemy zdania na ich temat w internecie, zasięgamy opinii u znajomych. Świadomość o składnikach szkodliwych dla organizmu i skóry jest w dzisiejszych czasach coraz wyższa. Informacje o komponentach, które są pożyteczne dla naszej skóry są również bardzo dobrze dostępne, chociażby w internecie. Produktami, które są jednak bardzo często pomijane w dyskusjach w tym temacie, są akcesoria higieniczne, takie jak chusteczki do higieny intymnej, chusteczki nawilżane, patyczki kosmetyczne, podpaski czy tampony.

Artykuły higieniczne bio i organiczne

Jako, że są to artykuły podstawowe i zużywamy ich stosunkowo sporo, to często stają się dla nas chlebem powszednim i nie przywiązujemy zbytniej wagi, do tego, z czego są wykonane. Paradoksalnie, powinno być zupełnie odwrotnie! Powinniśmy bardziej zadbać o to, jakie produkty z tej kategorii ostatecznie kładziemy u siebie na półce w łazience. Przemawia za tym wiele argumentów.

Prześledźmy po kolei produkty z tej sekcji i zwróćmy uwagę na ważne kwestie ich dotyczące. Jeśli chodzi o chusteczki do higieny intymnej, to przede wszystkim należy skupić się na materiale, z którego wykonane. Należy unikać sztucznych tworzyw, ponieważ są one toksyczne i mogą doprowadzić do różnego rodzaju podrażnień. Nasze chusteczki wykonane są z ekologicznej bawełny, do produkcji której nie użyto pestycydów, nawozów, ani chloru. Kupując chusteczki dla dzieci, należy zwrócić na te same parametry oraz dodatkowo unikać produktów perfumowanych, ponieważ są one niewskazane dla wrażliwej skóry dzieci.

Artykuły higieniczne w trosce o naturę i środowisko

Patyczki do uszu to z kolei temat dość głośny ze względu na fakt, iż ludzkość zużywa ich niesamowite ilości, które następnie zalegają i są powodem zanieczyszczenia środowiska. Przy wyborze tych produktów, ważne jest aby sięgnąć po te w jak największym stopniu biodegradowalne. Podobnie jest z podpaskami oraz tamponami. W naszej ofercie znajdziecie podpaski, które nie tylko zadbają o Waszą świeżość i higienę, ale także o otaczającą Was naturę. Są one wykonane także z bawełny ekologicznej, niebielonej chlorem. Oznacza to również, że są idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które są posiadaczkami skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

Decydując się na zakup artykułów higienicznych, wybierz nasz sklep z kosmetykami ekologicznymi, ponieważ znajdziesz tu tylko artykuły bezpieczne dla skóry, opatrzone najlepszymi składami i odpowiednimi certyfikatami.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl